Služby a procedury

Klid, pozitivní atmosféra a dobré služby za příznivé ceny. Přijďte se sami přesvědčit. Přijďte a vyberte si ze širokého spektra našich služeb.

RELAXAČNÍ A REGENERAČNÍ PROCEDURY

Kombinovaná masáž - masáž s kombinací různých prvků a technik – ideální na uvolnění zad, šíje a bederní oblasti. Pomůže od bolesti, preventivně působí proti stresu a zablokování.

(Používané techniky: reflexní masáž, klasická masáž, masáž Lomy-Lomy, Breussova masáž, sportovní masáž, lymfatická masáž, pasivní strečink.)

 

Klasická masáž zad – regenerační procedura zaměřená k uvolnění přetíženého svalstva a podkoží v oblasti zad. K přetížení dochází především v důsledku nedostatku přirozeného pohybu, jednostranného zatížení, sedavého zaměstnání, práce s počítačem atp.

 

Masáž dolních končetin – procedura vhodná pro celkové uvolnění při bolesti nohou, zmírňuje napětí a tlak v nohou, regeneruje svalstvo po námaze a stimuluje jak krevní, tak mízní systém. Při pravidelném provádění pomáhá předcházet vzniku křečových žil.

 

Celková masáž – klasická regenerační procedura, kdy dochází k celkovému uvolnění a navození pocitu odpočinku a uvolnění. Předchází přímo i nepřímo k prevenci úrazů a zdravotních obtíží. Při celkové masáži jsou masírovány horní i dolní končetiny, záda, šíje a podle potřeby i břicho.

 

Relaxační aroma masáž – dokáže vnést naprosté uvolnění a úlevu celému tělu. Stimuluje krevní oběh, uklidňuje nervový systém a uvolňuje svalové napětí. Směsi silic pro masáže se volí podle žádaného terapeutického účinku a psychického stavu člověka. Je proto velmi důležité, aby při masáži byla uklidněná i vaše mysl.

 

Těhotenská masáž – pokud nastávající maminky trpí bolestmi zad, otékají jim nohy nebo si chtějí jen odpočinout a zarelaxovat, tak je tu pro ně těhotenská masáž. Je všeobecně doporučována od 4. měsíce těhotenství až do porodu. Je jen na nich a jejich gynekologovi, zda si masáž dopřejí již od začátku. Masáž je prováděná na boku a vsedě. Těhotenská masáž pomáhá zmírňovat bolest zad, bolest hlavy, nevolnost, podporuje spánek, zlepšuje tok kyslíku a živin k dítěti a odvod metabolitů ze tkání.

 

Reflexní masáž chodidel – masáž bodů v oblasti chodidel vycházející z poznatků východní medicíny, že masírované body jsou reflexně provázány s celým tělem. Podle zaměření můžeme např. zmírňovat celkově pocit únavy, stresu, uvolnit vybrané svalové partie, zlepšit funkci jednotlivých orgánů nebo načerpat energii.

 

Baňkování – relaxační metoda, při které dochází pomocí podtlaku k výraznému prokrvení kůže a podkoží. Zvýšené prokrvení vede ke zlepšení látkové výměny a tím i uvolnění bolesti a napětí vzniklého v důsledku nahromadění škodlivých látek v místech, co jsou nejvíce přetížené.  Mohou zůstávát modřiny, které nejsou bolestivé, ale jsou viditelné. Modřiny jsou součástí terapie, ovšem jejich vstřebání probíhá rychle. Baňkování urychluje odvod škodlivých látek.

 

Lokální segmentová masáž – regenerační procedura cíleně navozující místní uvolnění přetížených segmentů těla. Urychluje regeneraci po jednostranné či nadměrné zátěži (ruka, noha, rameno atd.)

 

Solux – podpůrný prostředek k uvolnění před masáží. Snižuje bolest a svalové napětí. Tato lampa má speciální filtr, který propouští jen ty paprsky o té vlnové délce, které mají terapeutický efekt.

 

Anticelulitidní masáž – intenzivní tvrdá a hloubková masáž stehen, boků a hýždí. Rozrušuje tukové buňky podkožních tkání, zlepšuje svalový tonus a vyhlazuje kůži. Podtlak v baňce zrychluje aktivní odvádění zplodin metabolizmu, odpadních a toxických látek z tkání. Ideální je kombinace s přístrojovou lymfodrenáží. Výsledkem je zmenšení objemu, hladká kůže a mladší vzhled.

 

Pasivní strečink – je podle potřeby jednotlivce „šitý na míru“. Zaměřuje se na obnovení nebo zlepšení funkce pohybového aparátu spektrem různých rehabilitačních technik na protahování zkrácených svalů a naopak posilování oslabených tak, aby vznikla svalová rovnováha. Snahou je rovněž obnovit nebo zlepšit funkci kloubů končetin a páteře.

 

Manuální lymfodrenáž - lymfatický systém nemá svoji pumpu jako krevní systém. Jestliže pracuje nekvalitně nebo pomaleji, zůstávají zbytky látkové výměny ve tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytváří se efekt pomerančové kůry na kůži nebo otoky. Velmi jemná technika lymfatické masáže s cílem zlepšit kvalitu lymfatického oběhu napomáhá organismu odvádět odpad z tkání. Používají se speciální pomalé, plošné, kruhovité či spirálovité hmaty, které posouvají lymfu ke sběrným uzlinám a odvádějí přebytečnou vodu z těla.

         Lymfodrenáž je velmi účinná na:

 • žilní a lymfatické otoky (při srdečních, jaterních a ledvinových nemocích jen na doporučení lékaře),
 • obezitu, celulitidu,
 • migrény,
 • Po sportovním výkonu.
 • Detoxikuje organismus.
 • Zvyšuje imunitu.
 • Zmírňuje bolestivost a otoky (např. po úrazech).

 

            Lymfodrenáž:

 • Jako prevence a detoxikace se doporučuje alespoň 1x měsíčně
 • Pro regeneraci a zmírnění otoků – 5-10 ošetření v intervalu 2-3x týdně, dále pak pokračovat 2x měsíčně

 

Přístrojová lymfodrenážnavazuje na manuální lymfodrenáž nebo je samostatnou procedurou. Podstata metody je shodná s manuální lymfodrenáží. O stimulaci lymfatických cév se však stará přístroj jemnou udržovací masáží pomocí speciálních návleků na dolní nebo horní končetiny, se systémem komor postupně naplňovaných vzduchem

                                 

Dornova metoda - je velmi jemná manuální terapie, která dokáže obratle a klouby vrátit do jejich původní polohy. Po vrácení kloubů a obratlů do původní polohy lze cítit okamžitou úlevu.

Příčina nesprávné polohy:

 • fyzické potíže,
 • špatné držení těla,
 • jednostranné zátěže,
 • úrazy.

Dornova terapie je doplněná Breussovou masáží.

 

Breussova masáž - je velmi jemná relaxační metoda na uvolnění celé páteře. Používá se třezalkový olej, který má regenerační a léčivé účinky. V kombinaci s lávovými kameny přispívá k vysokému terapeutickému a relaxačnímu účinku. Prohřáté a uvolněné svaly obnoví harmonický tok energie po celém těle. Člověk má pocit andělských křídel na zádech. :-)

                   

 

Kontraindikace všech masáží (kdy je masáž zakázaná):

 • akutní bakteriální nebo virové onemocnění
 • nádorové onemocnění, které není v ústupu
 • akutní zánět žil a kůže
 • onemocnění ledvin, jater a srdce (jen po poradě s lékařem)
 • těhotenství do 3. měsíce
 • nestabilizovaný vysoký krevní tlak
 • nejasné bolesti
 • místní kontraindikace (poranění kůže, úrazy, popáleniny, zlomeniny atd.)
 

Kinesiotaping - oblepení svalů, kloubů a okolních tkání tenkou pórovitou látkou ze 100% bavlny bez latexu. Tapovací páska je hypoalergenní, voděodolná a umožňuje plný rozsah pohybu. Tato metoda je využívána vrcholovými sportovci a je jedna z nejrychleji se rozvíjejících léčebných metod v oblasti běžné rehabilitace a sportu.

Účinky kinesiotapingu:

 • zmírňuje bolestivost 
 • potlačuje zánět
 • uvolňuje svaly
 • poskytuje podporu kloubům a svalům 
 • usnadňuje rehabilitaci
 • zlepšuje lymfatický oběh a snižuje otok
 • aplikace 3-7 dní